Skip Ribbon Commands Skip to main content

Marantz uvádzajú pre prémiové produkty upgrade Auro-3D

IV 03, 2016

Upgrade firmvéru (dostupný za poplatok) ďalej zdokonalí funkcie vysoko hodnotených modelov  Marantz SR7010, resp. predzosilňovača Marantz AV7702mkII, keďže prináša zvukový formát novej generácie.

"Neustále sa snažíme ponúknuť to najlepšie v oblasti nových technológií pre našich zákazníkov. A tým, že dávame k dispozícii upgrade Auro-3D, plníme náš sľub a záväzok voči našim zákazníkom“, hovorí Yoshinori Yamada, Global Business Team Leader audio a video z holdingu D+M Group.

    "Sme nadšení, keď vidíme, že je Auro-3D® formát integrovaný do čoraz väčšieho množstva spotrebnej elektroniky, takže zážitok 3D audia je stále dostupnejší. Denon a Marantz bol vždy váženým partnerom a veríme, že naši spoloční klienti privítajú rozšírenie ponuky“, hovorí Wilfried Van Baelen, zakladateľ a CEO spoločnosti Galaxy Studios a AURO Technologies.    

Tým, že plne ponorí poslucháča do živého zvuku podobného kukle, vytvára Auro-3D® pocit skutočnej "existencie". Vďaka unikátnej konfigurácie "výškových kanálov" sú generované akustické odrazy a posluch je prirodzený, pretože zvuky prichádzajú z okolia, aj zhora nad poslucháčom. V závislosti na veľkosti miestnosti sú inštalované nad existujúce surround vrstvy na úrovni ucha 1 alebo 2 ďalšie vrstvy (výšková vrstva a TOP kanál, nazývaný aj "hlas Boží"), ktoré v Auro-3D® vytvárajú zvuk definovaný pojmom "vertikálne stereo pole".

Informácia o výške zachytená v zázname, alebo vytvorená počas procesu mixu, sa zamieša do štandardného dátového toku 5.1 PCM, ktorý je dodávaný z bežných Blu-ray prehrávačov, alebo prostredníctvom on-line streamingu. AVR Denon, aj Marantz obsahujú Auro-Codec Decoder, schopný dekódovať pôvodný Auro-3D® mix.

Navyše upmixingový systém Auro-Matic® umožňuje upraviť existujúce zbierky hudobných a filmových soundtrackov, aby vyjadrovali uznávaný 3D zvuk.    

MARANTZ SR7010 a AV7702mkII môžu upgrade funkcií prístroja vykonať v domácich podmienkach a získať ho môžu na adrese http://upgrade.marantz.eu.