Skip Ribbon Commands Skip to main content
​​
The Opus
Your primary source for Marantz news and more.
​​​
Potrebujete predzosilňovač a prečo?

Potrebujete predzosilňovač a prečo?

Pre tých, ktorí sú uprostred zostavovania domáceho audio systému, jeden komponent, ktorý vyvoláva veľa otázok, je predzosilňovač. Koniec koncov, ak už máte výkonný zosilňovač a kvalitné reproduktory, prečo potrebujete iný typ zariadenia? Vo vysoko výkonnej AV zostave zohráva predzosilňovač rozhodujúcu úlohu. Je dôležité pochopiť jeho funkciu a čo hľadať pri jeho kúpe.

Ako digitálne-analógový prevodník ovplyvňuje výkon vášho zvukového systému

Ako digitálne-analógový prevodník ovplyvňuje výkon vášho zvukového systému

Digitálne hudobné formáty sú všadeprítomné - dokonca aj najhorší vinylový fanúšik môže pripustiť, že je veľmi pohodlné držať celý hudobný katalóg v dlani svojej ruky alebo ho mať uložený na serveri.

4 kroky k úžasnému zvuku z gramofónu

4 kroky k úžasnému zvuku z gramofónu

Ak ste vášniví priaznivci fantastického zvuku gramofónu, určite nie ste sami: znovuzrodenie vinylových nahrávok stále trvá. Podľa správy od spoločnosti Nielsen v roku 2016 vinyloví hudobní nadšenci nakúpili 13 miliónov nových kópií albumov v tomto formáte, pričom predaj zaznamenáva rast už 11 rokov.

Výber nového AV prijímača podľa čísel

Výber nového AV prijímača podľa čísel

Ak ste v predajni s AV prijímačmi a nemáte veľa skúseností s čítaním špecifikácií na zadnom paneli, môžete zistiť, že sa pozeráte na špeciálny zoznam čísel, ktoré sa môžu zdať mätúce. Pre zákazníkov, ktorí ešte nie sú pevne zakotvení v problematike domácich audio technológii, môže byť čítanie týchto špecifikácií na nájdenie správneho komponentu dosť zložité. S trochou informácií však môže byť výber prijímača domáceho kina oveľa jednoduchším procesom. Tu je niekoľko otázok, ktoré si môžete položiť pri nákupe potenciálneho prijímača.